Samochodem za granicę – jak się przygotować

Samochodem za granicę - jak się przygotować

by wiktor

Zaplanuj trasę

Zaplanuj trasę, co oznacza wybór najlepszej trasy do miejsca docelowego, w tym postojów, zakwaterowania i tankowania. Sprawdź ceny paliw, a dowiesz się, który kraj zatankować przed przekroczeniem kolejnej granicy. Zapisz potrzebne mapy lub przygotuj nawigację w samochodzie.
Zaplanuj trasę, aby dokładnie wiedzieć, przez które kraje będziesz przejeżdżać i jakimi drogami będziesz jechać. Pamiętaj, że przepisy drogowe różnią się w zależności od kraju, w tym ograniczenia prędkości. Kieruj się znakami i, jeśli masz czas, przejdź do Internetu, aby uzyskać podstawowe informacje na temat przepisów drogowych kraju, do którego się wybierasz.

Zbadaj miejsce docelowe

własny sklep. Jak wspomnieliśmy wcześniej – w zależności od wydarzenia i rodzaju wyprzedaży ważna jest najlepsza lokalizacja dla Twojego sklepu. Jego widoczność wynika z otoczenia, natężenia ruchu w pobliżu, łatwego dostępu i parkowania, czynników demograficznych i połączeń transportowych. Typ relacji: producent-własny sklep-konsument.
Zanim skupimy się stricte na rodzajach kanałów dystrybucji i ich zastosowaniach w biznesie – krótkie wprowadzenie do lokalizacji Twojej firmy. Wbrew pozorom lokalizacja to dystrybucja, bo to od lokalizacji Twojej firmy w dużej mierze zależy, ilu klientów możesz pozyskać, a co za tym idzie, ile i jak szybko możesz sprzedać swoje towary lub usługi. Na przykład, jeśli chcesz otworzyć salon fryzjerski lub kosmetyczny – lokalizacja jest bardzo ważna w tego typu wydarzeniach, gdzie bezpośredni kontakt z klientami odgrywa kluczową rolę (nie możesz tego zrobić przez Internet). Oczywiście to bezpośrednie połączenie odbywa się znacznie szybciej: Ty i Twoi klienci, jeśli siedziba Twojej firmy znajduje się w widocznym miejscu, łatwo dostępnym, łatwo dostępnym komunikacją miejską lub prywatnym samochodem. Miejsce, które oferuje bezpłatne miejsca parkingowe, aby Twoi klienci mogli bez problemu zaparkować. Ważne jest, aby Twój showroom znajdował się w miejscu o dużym natężeniu ruchu, aby obok Twojego biura przejeżdżało dużo pieszych lub samochodów – Twoja firma będzie bardziej zauważana, a co za tym idzie Twoi potencjalni klienci będą częściej na Ciebie „spoglądać”. Dlatego dobra lokalizacja zagwarantuje Ci tylko więcej klientów.

Jak przygotować samochód na wakacje

Zapakuj swój samochód

Gdy samochód jest pełny, zalecamy sprawdzenie ciśnienia w oponach i w razie potrzeby dopompowanie ich, aby mocno obciążony pojazd miał najlepszą możliwą przyczepność na drodze. Zalecane ciśnienie w oponach można znaleźć po wewnętrznej stronie korka wlewu paliwa. Oczywiste jest, że nasz samochód musi być wyposażony w opony zimowe, które powinny mieć od 4 do 5 mm bieżnika.
Jeśli nasz samochód ma koło zapasowe, koniecznie zaopatrzmy się w klucz do kół (i czy pasuje do aktualnie używanych śrub!), podnośnik oraz „złodziejkę”, która pozwoli odkręcić zasuwki. Pominięcie któregokolwiek z tych elementów oznaczało, że musielibyśmy poprosić innych kierowców o pomoc lub wezwać pomoc drogową!

You may also like

1 comment

tomek -

Super wpis, własnie planuje jechać za granice i dowiedziałem się dużo przydatnych rzeczy

Reply

Leave a Comment