Przyciemnianie szyb w samochodzie – czy to legalne

Przyciemnianie szyb w samochodzie - czy to legalne

by wiktor

Jeśli proces barwienia nie zostanie przeprowadzony prawidłowo, może to stanowić problem

Wielu mistrzów używa do barwienia farb trwałych (w tym tłumacząc „nieszkodliwy” charakter procesu niskim procentem tlenków) – albo nakładając kompozycję na całej długości, albo „rozciągając” farbę od nasady na krótko przed czasem ekspozycji wygasa .
Takie barwniki są bardzo agresywne dla skóry i włosów ze względu na silnie zasadowe środowisko powstające podczas procesu farbowania. Niezależnie od tego, czy zawierają amoniak, czy stosują jego zamienniki pod głośnym hasłem „Nasze farby są bez amoniaku”.

czy przyciemniane szyby są legalne

Jeśli prowadzisz samochód z przyciemnianymi szybami, najlepiej jest znać przepisy obowiązujące w Twojej okolicy

Kierowcy mają prawo przyciemniać szyby w swoich samochodach. Aby jednak nie wpaść w tarapaty, musi przestrzegać pewnych ustawowych wytycznych. Fundamentem jest utrzymanie bezpiecznej wizji. Jak je wdrożyć? Przepuszczalność światła przedniej szyby musi wynosić co najmniej 75%, a przepuszczalność światła przednich szyb bocznych musi wynosić co najmniej 70%. W przypadku innych szyb żadna norma nie ma zastosowania, pod warunkiem, że samochód jest wyposażony w dwa lusterka.
Aby uniknąć przykrych konsekwencji podczas kontroli drogowych, warto zawsze mieć przy sobie atest przyciemniania szyb wystawiony przez firmę świadczącą tę usługę. Upewnijmy się, że wybieramy folię z atestem Instytutu Szkła i Ceramiki (ISiC).

Jeśli proces barwienia zostanie przeprowadzony prawidłowo, nie powinno to stanowić problemu

4) W procesie koloryzacji to nic wielkiego (zmieszaj tlenek i farbę, rozsmaruj, zmyj) i nie trzeba podawać za to przyzwoitej (czasem wręcz nie do pomyślenia) ceny salonowej. Podaję szczegółowe instrukcje barwienia w konkretnych recenzjach barwników.
Robienie tego jest ścieżką najmniejszego oporu dla guru (nie ma potrzeby utrzymywania 2 lub nawet 3 różnych farbowanych pasm w twoich kreacjach lub dwukrotnego traktowania włosów), ale gwarantuje (choć stopniowo), że twoje włosy zostaną zabite do nieodwracalnego państwo.

Czy przyciemniane szyby są legalne

W niektórych przypadkach posiadanie przyciemnianych szyb jest nielegalne

Czy przyciemnianie szyb samochodowych jest legalne? Co na ten temat mówi prawo? Wielu kierowców decyduje się na przyciemnienie szyb. Jednak nie zawsze są świadomi legalności swoich działań. W tym artykule opisujemy, co jest potrzebne do legalnego przyciemnienia szyb samochodowych.
Jednym z najpopularniejszych sposobów przyciemniania szyb samochodowych jest oklejenie ich specjalną folią. Takie podejście może, ale nie musi, być zgodne z obowiązującymi przepisami. Przyciemnianie szyb samochodowych folią jest nielegalne, jeśli:

You may also like

1 comment

Sebastian -

Super artykuł, już wiem czy mogę przyciuemnić szyby w swoim samochodzie

Reply

Leave a Comment