Poduszki powietrzne w samochodzie czy to bezpieczne

Poduszki powietrzne w samochodzie czy to bezpieczne

by wiktor

Poduszki powietrzne w samochodach mogą powodować obrażenia

– Poduszki powietrzne mogą być dla nas niebezpieczne i spowodować obrażenia ciała. Tak się dzieje, gdy nie zapinamy pasów bezpieczeństwa. Następnie automatycznie zwiększamy prawdopodobieństwo poważnych uszkodzeń, a nawet śmierci w wyniku zderzenia z poduszką powietrzną, na naszych własnych warunkach. Na naszych szkoleniach powtarzamy, że jazda bez zapiętych pasów samochodem wyposażonym w poduszki powietrzne to… chroniczna próba samobójcza. Materiały wybuchowe wystrzeliłyby z poduszki powietrznej z prędkością 300 km/h, a gdybyśmy jej nie zabezpieczyli odpowiednio – tylko by nas to zraniło – dodał.
• W pojazdach wyposażonych w czujniki przewrócenia boczne poduszki powietrzne i/lub kurtyny powietrzne napełniają się nie tylko w przypadku silnego zderzenia bocznego, ale także w przypadku dachowania bocznego lub dachowego.

Czy poduszki powietrzne są bezpieczne

Poduszki powietrzne w samochodach skutecznie zapobiegają wypadkom śmiertelnym

Przednie poduszki powietrzne zwiększają bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów podczas zderzeń czołowych, gdy pasy bezpieczeństwa nie zapewniają odpowiedniej ochrony. Boczne poduszki powietrzne mogą zadziałać podczas zderzenia bocznego lub gdy pojazd przewróci się na bok lub na dach. Te poduszki zapewniają dodatkową ochronę górnej części ciała.
Kurtynowa poduszka powietrzna w samochodzie ma na celu ochronę głowy pasażera w przypadku zderzenia bocznego. Podczas gdy poduszki powietrzne są standardowym i wymaganym wyposażeniem pojazdu, kurtyny powietrzne pełnią rolę wspomagającą system ochrony.

Wyzwolenie poduszki powietrznej w samochodzie jest zwykle nagłym zdarzeniem

Poduszki powietrzne napełniają się szybciej, niż głowa może uderzyć w kierownicę, co ma miejsce podczas wypadku. Pierwotnie poduszki powietrzne miały wykorzystywać jakiś rodzaj sprężonego gazu, który napełniałby poduszkę powietrzną natychmiast po uderzeniu, ale to nie było wystarczająco szybkie (wyobraź sobie próbę nadmuchania balonu do pełnego rozmiaru w milisekundach), więc zamiast tego użyto eksplozji – dobrze to przeczytałeś.
• Przednie poduszki powietrzne napełniają się i opróżniają niemal natychmiast. Zaobserwowanie zadziałania poduszek powietrznych podczas wypadku jest prawie niemożliwe. Po wypadku bardziej prawdopodobne jest, że zobaczysz już wystrzeloną poduszkę powietrzną zwisającą z punktu mocowania.

Czy poduszki powietrzne ratują życie

Funkcje bezpieczeństwa w samochodzie mogą decydować o życiu lub śmierci

Bez względu na to, jak bardzo jesteś ostrożny i wykwalifikowany, prowadzenie pojazdu jest niebezpieczne, a kolizja może być tragiczna w skutkach. Na szczęście firmy motoryzacyjne poczyniły ogromne postępy w ochronie kierowców, pasażerów, a nawet pieszych w ostatniej dekadzie. Systemy bezpieczeństwa biernego, takie jak strefy zderzeniowe (tzw. klatki bezpieczeństwa), specjalne konstrukcje amortyzatorów (m.in. opatentowane przez pana Łagiewkę z Kowar), łagodzą uszkodzenia po zderzeniu, a najnowsze technologie bezpieczeństwa czynnego mogą zapobiegać wypadkom.
Rozproszenie uwagi kierowcy stwarza poważne zagrożenie. Dotyczy to zwłaszcza niedoświadczonych kierowców. Podczas jazdy bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego kierowcy muszą rozumieć czynniki wpływające na koncentrację. Należą do nich senność, sięganie po przedmioty, jedzenie, zwracanie uwagi na pasażerów i korzystanie z telefonów komórkowych.

Gdzie znajdziemy dobre miejsce w którym będziemy mogli wymienić opony w Żukowie? Profesjonalni mechanicy w warsztacie samochodowym JB servis, sprawnie oraz rzetelnie przeprowadzą naprawę oraz wulkanizację opon w Twoim samochodzie. Zajrzyj na naszą stronę internetowa: https://jbservis.pl/wulkanizacja-zukowo/39 lub przyjedź do warsztatu mechanicznego znajdującego się koło Żukowa, ul. Rutki 47 A.

You may also like

1 comment

Rafał -

Bardzo ciekawy wpis, przydatne informacje

Reply

Leave a Comment