Wskazówki dotyczące przewożenia zwierząt w samochodzie
Jak więc przewozić zwierzęta, aby były bezpieczne w samochodzie, nie narażając pupila na dyskomfort na drodze? Wiele zależy od wielkości psa. Małe i średnie psy przewozimy na tylnym siedzeniu, zabezpieczając je tak, aby nie mogły się ruszyć, ale nie krępując ich. Zwierzęta można zabezpieczać specjalnymi uprzężami lub trzymać w klatkach. Karetka musi być zamocowana w taki sposób, aby nie mogła się poruszyć przy nagłym hamowaniu. NIE WOLNO umieszczać uprzęży między siedzeniami, ponieważ może ona ulec zgnieceniu w razie wypadku!
Jak przewozić nasze ukochane zwierzaki? Zdecydowanie odradzamy przewożenie zwierząt na podłodze między przodem samochodu a siedzeniami. Podczas jazdy czworonożni pasażerowie powinni znajdować się na tylnym siedzeniu, ewentualnie w bagażniku. W obu przypadkach wymagana jest odpowiednia ochrona.
Rodzaje transporterów, które można wykorzystać do przewozu zwierząt domowych
Zdecydowanie najpopularniejszym sposobem przewożenia zwierząt jest transporter mocowany do tylnego siedzenia. Pamiętaj o prawidłowej konfiguracji – zawsze trzymaj box prostopadle do kierunku jazdy. Dla większego komfortu zaleca się przykryć powierzchnię pojemnika miękkim kocem.
– W naszym transporcie przewozimy małe zwierzęta: gryzonie, koty i małe psy. Z kolei klatki, zwykle umieszczane w skrzyniach, służą do transportu większych zwierząt. Jeśli mamy samochód z bardziej pojemnym bagażnikiem typu kombi – można to naprawić poprzez założenie kratki. Zamontować kratkę w taki sposób, aby zwierzęta nie mogły wspinać się na przednie siedzenia. Warto wyposażyć klatkę lub bagażnik w legowisko lub nawet kocyk, aby naszemu zwierzakowi było wygodnie i wygodnie, a przy okazji, aby nie zrobił sobie krzywdy. W szelkach dla zwierząt możemy również umieścić psa lub większego kota i przypiąć go specjalną smyczą. Końcówka smyczy pasuje do standardowej smyczy – wyjaśnia Joanna Merta-Krawczyk ze sklepu Zoo Okaz.
Informacje o przewożeniu zwierząt w samochodzie
Warto zaopatrzyć się w naklejkę z informacją, że w samochodzie jest zwierzę. W razie wypadku świadkowie są informowani o możliwej obecności zwierząt domowych. Ta wiadomość też może uratować mu życie! Moje fajne naklejki na psy (a nawet koty) lub swoją ukochaną rasę kupisz tutaj.
Niezależnie od tego, czy mówimy o psach, kotach czy innych zwierzętach domowych, podróż samochodem może być wyzwaniem dla nich wszystkich. Zresztą nie tylko o nie chodzi – jest wiele ważnych aspektów, na które kierowca musi zwrócić uwagę, jeśli chce zapewnić komfort i bezpieczeństwo sobie i swoim pupilom.
Co zrobić, jeśli zwierzę zachoruje podczas transportu
Choroba lokomocyjna jest poważnym problemem, zwłaszcza u szczeniąt. Nie dawaj karmy swojemu zwierzakowi przed podróżą ani w jej trakcie. Stosując tabletki dla zwierząt – można zapobiegać chorobom i dolegliwościom.
Unikaj karmienia zwierząt przed podróżą, ponieważ mogą one również zachorować na chorobę lokomocyjną. Jeśli wiemy, że czeka nas długa podróż, udajmy się najpierw do weterynarza, który przepisze odpowiednie środki. Nie podawać zwierzętom leków dla ludzi.
Jak zapewnić zwierzęciu rozrywkę podczas podróży
Szczenięta są z natury ciekawskie i aktywne, więc przewożenie ich w samochodzie może być nie lada wyzwaniem. Szczenięta i małe psy można przewozić w klatce lub na specjalnych matach mocowanych do przednich i tylnych zagłówków pojazdu. Możesz także skorzystać z psiego legowiska – materaca i postawić go na tylnym siedzeniu. Niezależnie od tego, pamiętaj o zabezpieczeniu poduszki lub transportera i pamiętaj o zabezpieczeniu psa szelkami.
Podróżując ze swoim zwierzakiem, zawsze powinieneś być przygotowany. Zwierzę, w zależności od wielkości, potrzebuje odpowiedniego transportera – nie tylko po to, by przeżyło ewentualny wypadek samochodowy, ale także po to, by nie zaszkodziło podróżującym w nim osobom.
1 comment
Świetnie już wiem jak przewieźć swojego pupila bezpiecznie