Jaki fotelik do samochodu dla dziecka wybrać

Jaki fotelik do samochodu dla dziecka wybrać

by wiktor

Który fotelik samochodowy jest najlepszy dla niemowląt?

Nieodpowiednie krzesełko dla dziecka. Fotelik samochodowy powinien być wygodny i jak najbardziej dostosowany do wagi i wzrostu dziecka oraz jego specjalnych funkcji. Odpowiednio wyregulowany fotelik dziecięcy zapewni Ci bezpieczeństwo w razie wypadku.
Najbardziej polecany dla niemowląt jest fotelik samochodowy w klasie 0-13 kg. Ten rodzaj siedzisk jest najbardziej praktyczny: można ich używać również w domu jako leżanki i często jako element wózka – wystarczy przymocować je do stelaża. Zazwyczaj takie dzieci są umieszczane w foteliku samochodowym do 12 miesiąca życia.

Jaki fotelik wybrać

Który fotelik samochodowy jest najlepszy dla małych dzieci?

Dla dzieci w wieku od 1 roku dopuszczalne są foteliki samochodowe w kategoriach wagowych 9-18 kg i 0-25 kg lub w kategorii wzrostu 67-105 cm. Wybierając fotelik samochodowy, warto skupić się na tym, jak bezpieczny jest fotelik i jak wygodny zapewni zarówno dziecku, jak i rodzicowi. Jeśli jest to roczne dziecko, warto rozważyć zakup fotelika obrotowego 360°.
Dzieci w wieku od 4 do 12 lat powinny używać fotelika samochodowego o odpowiednim rozmiarze, zwanego fotelikiem podwyższającym. Jeszcze kilka lat temu na rynku były tylko siedziska podwyższające, zwane często „podstawkami” lub „podstawkami”, bez oparcia. Okazało się to jednak niewystarczającym rozwiązaniem. Tę lukę wypełniają wysokie siedzenia podwyższające. Te siedzenia nie mają własnych pasów bezpieczeństwa, ale współpracują z 3-punktowymi pasami bezpieczeństwa samochodu. Nazywa się je czasami urządzeniami wskazującymi. Zmodyfikowali przebieg pasa bezpieczeństwa samochodu, tak aby kolano leżało płasko na udzie, ramię przechodziło przez środek klatki piersiowej (mostek) i przechodziło przez środek barku.

Jak wybrać najlepszy fotelik samochodowy dla dziecka

Wybór fotelika samochodowego dla dziecka może być nie lada wyzwaniem. Przede wszystkim musi być bardzo odpowiedni dla dzieci i samochodów, jednocześnie zapewniając wysoki stopień bezpieczeństwa i komfortu dzieciom i rodzicom podczas jazdy. Jaki więc fotelik samochodowy wybrać? Postępuj zgodnie z tymi 10 wskazówkami przy wyborze najlepszego modelu.
Rośnie razem z dzieckiem – Dobry fotelik samochodowy pomieści pasażerów na każdym etapie rozwoju. Dzięki regulowanym funkcjom takim jak wysokość zagłówka i pasa bezpieczeństwa czy szerokość i wysokość oparcia, dziecko zawsze będzie podróżowało komfortowo i bezpiecznie.

który fotelik jest najlepszy

Który fotelik samochodowy jest najbezpieczniejszy?

Najbezpieczniejszym miejscem do zamontowania fotelika samochodowego jest środek tylnej kanapy. Tylko jeśli mamy tam punkty mocowania Isofix lub szelki 3-punktowe. Jeżeli nie ma możliwości zamontowania fotelika na środkowym siedzeniu, należy go zamontować w tylnym rzędzie, za fotelem pasażera.
Najbezpieczniejsze miejsce na fotelik samochodowy znajduje się na środku tylnej kanapy. To ma sens, obok tego miejsca nie ma strefy zgniotu. Siedzenie na środku tylnego siedzenia powinno zapewniać maksymalne bezpieczeństwo niezależnie od możliwych uderzeń z jednej strony, z drugiej, z tyłu lub z przodu. Niestety producent samochodów nie wyposażył tego miejsca w system Isofix, dlatego większość fotelików samochodowych montowana jest za siedzeniem pasażera – rozwiązanie, które pozwala rodzicom nawiązać kontakt wzrokowy z dzieckiem.

Który fotelik samochodowy jest najlepszy dla starszych dzieci?

Dzieci w tym wieku nadal powinny jeździć tyłem do kierunku jazdy, dlatego warto szukać fotelików z mocowaniami isofix, które dłużej pozostaną w miejscu. Warto wspomnieć, że większość modeli w powyższych kategoriach wagowych można kupić w zestawach z obrotowymi podstawami. Foteliki dla małych dzieci powinny mieć możliwość regulacji kąta nachylenia oparcia oraz wysokości wewnętrznego pasa bezpieczeństwa i zagłówka.
Teoretycznie fotelik samochodowy do 18 kg jest lepszym wyborem dla dzieci do 4 lat, natomiast model z grupy 15-36 kg to najlepszy wybór dla dzieci w wieku 4-12 lat. Teoretycznie, bo docelowo w niektórych przypadkach foteliki w przedziale 9-36 kg będą lepszym wyborem niż modele z różnych grup wagowych. Pod warunkiem oczywiście, że pasuje do dzieci i samochodu.

You may also like

1 comment

Paulina -

Super że ktoś napisał taki wpis bezpieczeństwo dzieci to podstawa w samochodzie

Reply

Leave a Comment